SunWines - Kvalitné vína z celého sveta
obchod@sunwines.sk
Veľkonecpalská 93,
Prievidza
Po-Pia
07:00-15:30
+421 905 327 283
+421 917 147 323

Vinárstvo Establicimiento Juanico - Familia Deicas

Jedinečné víno z Uruguaye

Vína z viníc Juanico sú produkované výhradne rodinnou spoločnosťou Deicas. Už tretia generácia tejto rodiny pracuje s plným nasadením a odhodlaním, aby Vám priniesla víno tej najvyššej kvality. Všetky tieto generácie majú jeden spoločný cieľ: nájsť rovnováhu medzi tradíciou a inovácií pre dosiahnutie ideálneho výsledku. Rodina Deicas našla zaľúbenie vo francúzskych vínach a vzhľadom k podobnej charakteristike pôd v oblasti Juanico a Bordeaux sa tu rozhodla pestovať najvyberanejšie francúzske odrody vín. Vinárstvo sa inšpirovalo na svojich cestách po Francúzsku a Taliansku najnovšími technológiami a trendami v odbore. Pre dosiahnutie najvyššej kvality vín prebieha zber hrozna ručne, tradične v skorých ranných hodinách, kedy je počasie najchladnejšie. Svoju prvú vlajkovú loď vyslalo vinárstvo na všetky kontinenty v roku 1992, kedy bolo vytvorené unikátne víno Preludio. Jedinečné víno vzniklo spojením piatich najlepších odrôd z vybraného ročníka, pričom každý rok sa jeho zloženie mení.

Vína Pueblo del Sol sú jedinečné uruguajske vína produkované výhradne rodinnou spoločnosťou Deicas. Pôda v oblasti Juanico, kde sa vinárstvo nachádza, je svojou charakteristikou podobná oblasti Bordeaux, preto aj vo vínach rodiny Deicas nájdete kúsok Francúzska. V portfóliu tohto vinárstva nájdete aj víno z typické odrody Tannat, ktorá je typická vysokým podielom prírodného antioxidantu - resveratrolu, prospešného hlavne pre srdce.

Oblasť: Juanicó
Nadmorská výška: 45 m. n. m.
Plocha viníc: 240 ha
Maximálna produkcia: 5 miliónov litrov
Podnebie: priemerná ročná teplota okolo 16.6 ° C, výrazný teplotný rozdiel medzi letným a zimným obdobím. Pre južnú oblasť je charakteristický výrazný teplotný výkyv medzi dňom a nocou a chladný vietor od Atlantického oceánu.
Pôda: kriedová a ílovitá, mierne zvlnený terén