SunWines - Kvalitné vína z celého sveta
obchod@sunwines.sk
Veľkonecpalská 93,
Prievidza
Po-Pia
07:00-15:30
+421 905 327 283
+421 917 147 323

Vinárstvo Familia Schroeder

Vína, které od Patagonie svet očakáva

Založenie vinárstva bolo celoživotným snom rodiny Schroeder, ktorá spolu s úsilím a vytrvalosťou dala na kraji údolia rieky Neuquén, ležiaci na 39. rovnobežníku južnej šírky, vznik vinárstva Familia Schroeder. Táto jedinečná oblasť je požehnaná výbornými podmienkami pre vznik kvalitného vína.


Vinárstvo bolo postavené v 5 etapách a je založené na koncepte odtoku vody samospádom. Vo výške 350 metrov nad morom stojí budova typická svojim pôvabným dizajnom, spojeným s jedinečnou charakteristikou terénu. Počas jeho budovania boli nájdené skameneliny bylinožravého dinosaura. Tento objav sa stal inšpiráciou pre radu Saurus a expozície vo vinárstve navštívili desiatky tisíc turistov.

Už od začiatku svoje aktivity rodina Schroeder vyvíjala nové technológie pre rast hrozna a jeho spracovávania, aby vylepšila už tak výbornú prírodnú kvalitu ich vín. Nové klony odrôd Pinot Noir, Sauvignon Blanc a Chardonnay boli privezené z Európy a od roku 2009 vinárstvo spolupracuje s kalifornským vinárom Paulom Hobbsom, ktorý je pre vinárstvo externým konzultantom pre postupy spracovania. Produkcia vína je potom kontrolovaná talentovaným inovatívnym vinárom Leonardom Puppatom, ktorý sa aktívne podieľal na dizajnu vinice už samého začiatku projektu.

Oblasť: Neuquén
Nadmorská výška: 260 m. n. m.
Plocha viníc: 140 ha
Maximálna produkcia: 2.4 milionov litrov
Podnebie:

nízka vlhkosť, čisté nebo a dlhé letné dni, rozdiel teplôt behom dňa a noci o 20 stupňov Celzia a nárazy povestných patagonských vetrov

Zrážky: 180 mm/rok
Pôda: rozmanitá, skládajúca sa z kamenitého, piesočného a ílového podložia, dobre odvodňovaná